Europolisa

Proste, wystandaryzowane ubezpieczenie dla małych i średnich firm sprzedających w Europie.

Brak płatności za wysłany towar lub zrealizowaną usługę może oznaczać dla przedsiębiorstwa na starcie działalności biznesowej problemy z płynnością finansową, a co za tym idzie, brak możliwości realizacji kolejnych kontraktów. Europolisa to rozwiązanie, które chroni firmę przed ryzykiem nieotrzymania płatności od kontrahentów z 35 krajów europejskich, w tym Polski. Dzięki Europolisie Ty możesz zająć się pozyskiwaniem nowych kontraktów, natomiast my zapewnimy Twojemu biznesowi bezpieczeństwo.

Dla kogo?

Dla firmy rozpoczynającej działalność handlową lub prowadzącą ją na niewielką skalę

Dobierzemy pakiet rozwiązań
Umów się na rozmowę
KUKE oferuje zestaw odpowiednio dobranych narzędzi do zabezpieczenia finansów firmy

Co zyskujesz?

 1. Zabezpieczenie przed stratami spowodowanymi brakiem płatności za dostarczony towar lub wykonaną usługę.
 2. Możliwość ubezpieczenia pojedynczej transakcji z wybranym odbiorcą lub cyklicznej sprzedaży do kilku kontrahentów.
 3. Proste procedury ubezpieczeniowe dostosowane do działalności małej firmy.
 4. Składka jest jedynym kosztem ubezpieczenia: brak dodatkowych opłat za ocenę wiarygodności handlowej kontrahentów i windykację ubezpieczonych należności.

Jakie kraje obejmuje ubezpieczenie?

Andora

Austria

Belgia

Bułgaria

Chorwacja

Cypr

Czechy

Dania

Estonia

Finlandia

Francja

Grecja

Hiszpania

Holandia

Irlandia

Islandia

Lichtenstein

Litwa

Luksemburg

Łotwa

Malta

Monako

Niemcy

Norwegia

Polska

Portugalia

Rumunia

San Marino

Słowacja

Słowenia

Szwajcaria

Szwecja

Węgry

Wielka Brytania

Włochy

Jak to działa?

 1. Ocena wiarygodności płatniczej kontrahenta. Firma wypełnia wniosek o ubezpieczenie i wskazuje wysokość oczekiwanego limitu kredytowego dla kontrahenta/kontrahentów. Nasz zespół analityków przeprowadza ocenę wiarygodności płatniczej odbiorcy.
 2. Zawarcie umowy ubezpieczenia i zapłata składki. Po pozytywnej ocenie wiarygodności handlowej kontrahenta firma podpisuje z KUKE umowę ubezpieczenia i dokonuje zapłaty składki ubezpieczeniowej. Umowa obowiązuje przez okres 12 miesięcy. Składka płatna przy zawarciu umowy jest jedynym kosztem ponoszonym przez firmę w całym okresie obowiązywania polisy.
 3. Sprzedaż towaru lub usługi i płatność od kontrahenta. Firma dostarcza towar kontrahentowi lub realizuje na jego rzecz usługę. Kontrahent dokonuje płatności w terminie wskazanym w kontrakcie lub na fakturze.
 4. Windykacja. W przypadku nieotrzymania od kontrahenta płatności w ustalonym terminie firma zwraca się do nas o podjęcie działań windykacyjnych wobec opóźniającego się odbiorcy.
 5. Wypłata odszkodowania. Jeżeli działania windykacyjne nie przyniosą oczekiwanych efektów wypłacamy firmie należne jej odszkodowanie.

Jakie są warunki współpracy?

Aby skorzystać z ubezpieczenia Europolisa wystarczy, że Twoja firma sprzedaje towary lub usługi z odroczonym terminem płatności (w kredycie kupieckim) oraz spełnia jeden z poniższych warunków:

 • wysokość obrotu zrealizowanego w kredycie kupieckim w ostatnich 12 miesiącach do wszystkich kontrahentów krajowych nie przekroczyła 5 mln złotych,
 • wysokość obrotu zrealizowanego w kredycie kupieckim w ostatnich 12 miesiącach do wszystkich kontrahentów zagranicznych nie przekroczyła 1 mln euro,
 • wysokość obrotu zrealizowanego w kredycie kupieckim w ostatnich 12 miesiącach do wszystkich kontrahentów krajowych nie przekroczyła 5 mln złotych oraz do wszystkich kontrahentów zagranicznych nie przekroczyła 1 mln euro.
Rozwiązania dla małych firm

Zadbaj o bezpieczny rozwój Twojej firmy w kraju i za granicą.

 • Zabezpiecz się przed ryzykiem nieotrzymania pieniędzy od kontrahenta.
 • Zamień faktury na gotówkę dzięki faktoringowi.
Dowiedz się więcej

Oferowane rozwiązania

Nie wiesz co wybrać?
Skontaktuj się z nami!
Nasz doradca pomoże Ci wybrać odpowiedni pakiet rozwiązań wspierający ekspansję zagraniczną Twojej firmy.

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne