Gwarancje wadialne online

Jeżeli Twoja firma startuje w przetargach publicznych, teraz możesz samodzielnie i szybko wystawiać gwarancje przetargowe zapłaty wadium (gwarancje wadialne) do kwoty nawet 500 tys. zł dzięki nowemu rozwiązaniu dostępnemu w KUKE.

Dla kogo?

Gwarancje przetargowe zapłaty wadium (gwarancje wadialne) przeznaczone są dla przedsiębiorców przystępujących do przetargów organizowanych w trybie Prawa o Zamówieniach Publicznych.

Dobierzemy pakiet rozwiązań
Umów się na rozmowę
KUKE oferuje zestaw odpowiednio dobranych narzędzi do zabezpieczenia finansów firmy

Co zyskujesz dzięki gwarancji wadialnej online?

 1. Oszczędność czasu i wygodę. Cały proces uzyskania gwarancji wadialnej trwa kilka minut i można przeprowadzić go w dowolnym momencie, ponieważ wystawienie gwarancji nie wymaga zatwierdzenia przez ubezpieczyciela. Wszystkie niezbędne czynności wykonujesz online za pomocą portalu klienta. Wystawioną gwarancję wadialną podpisujesz samodzielnie kwalifikowanym podpisem elektronicznym na podstawie udzielonego przez KUKE pełnomocnictwa.
 2. Możliwość szybkiego uzyskania pojedynczej gwarancji wadialnej nawet do kwoty 500 tys. zł.
 3. Wygodną obsługę gwarancji za pośrednictwem portalu klienta, który umożliwia m.in. przedłużanie okresu obowiązywania gwarancji wadialnej oraz zarządzanie dostępnym limitem gwarancyjnym.
 4. Możliwość ubiegania się o gwarancje wadialne online zarówno samodzielnie, jak i w konsorcjum z innymi wykonawcami.
 5. Brak konieczności przedstawiania dodatkowych zabezpieczeń dla gwarancji wadialnych online.
 6. Odroczenie płatności wynagrodzenia dla KUKE za udzielnie gwarancji, dzięki czemu gwarancja wadialna online ważna jest z chwilą jej wystawienia.

Jakie są warunki współpracy?

 • Wartość pojedynczej gwarancji wadialnej online nie może przekroczyć kwoty określonej w pełnomocnictwie udzielonym przez KUKE, maksymalnie 500 tys. zł.
 • Gwarancja wadialna online ma zastosowanie wyłącznie do przetargów organizowanych w trybie Prawa o Zamówieniach Publicznych, o ile także beneficjent gwarancji ma siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności w Polsce.
 • Wzorcowa treść gwarancji ustalona przez KUKE ma zastosowanie wyłącznie jako zabezpieczenie wadium w przetargu publicznym i nie podlega negocjacji.

Dowiedz się więcej o tym czym jest wadium i gwarancja przetargowa zapłaty wadium (gwarancja wadialna) oraz jakie są jej zalety z tego artykułu.

Gwarancje ubezpieczeniowe

Startuj w przetargach i realizuj kontrakty bez zamrażania gotówki na zabezpieczenia wymagane przez inwestora.

 • Gwarancje KUKE zwiększają Twoją wiarygodność w oczach kontrahenta.
 • Gwarancje ubezpieczeniowe to mocne zabezpieczenie honorowane przez zagranicznych partnerów biznesowych.
Dowiedz się więcej

Oferowane rozwiązania

Nie wiesz co wybrać?
Skontaktuj się z nami!
Nasz doradca pomoże Ci wybrać odpowiedni pakiet rozwiązań wspierający ekspansję zagraniczną Twojej firmy.

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne