Regwarancje

Dzielimy się ryzykiem z bankiem wystawiającym gwarancje dla eksportera. Udzielamy regwarancji będących zabezpieczeniem zobowiązań banku wystawiającego gwarancje zabezpieczające zobowiązania eksportera wobec zagranicznego kontrahenta. Regwarancja może dotyczyć zarówno pojedynczego kontraktu, jak i całej linii gwarancyjnej udzielanej eksporterowi.

Jak to działa?

  1. Eksporter zwraca się do KUKE o udzielenie regwarancji do gwarancji wystawionej przez bank (w ramach ustalonej kwoty limitu gwarancyjnego lub indywidualnej gwarancji zabezpieczającej wybrany kontrakt eksportowy).
  2. Regwarancja KUKE pokrywa ryzyko regresu wystawcy gwarancji (banku) wobec eksportera jeśli beneficjent (importer) zażąda zapłaty z gwarancji i udzielana jest w wysokości 80% kwoty gwarancji wystawionej przez bank
  3. Regwarancja może być wykorzystana przez eksportera jako zabezpieczenie dla banku wystawiającego gwarancję kontraktową na rzecz importera. 
  4. Regwarancja obejmuje różne rodzaje gwarancji kontraktowych oraz gwarancje płatnicze.

Banki

Jesteśmy partnerem w ubezpieczaniu i finansowaniu handlu zagranicznego.

  • Zdejmujemy ryzyko z banków finansujących eksport.
  • Zwiększamy możliwości kredytowania w Polsce, jak i za granicą.
Dowiedz się więcej

Oferowane rozwiązania

Nie wiesz co wybrać?
Skontaktuj się z nami!
Nasz doradca pomoże Ci wybrać odpowiedni pakiet rozwiązań wspierający ekspansję zagraniczną Twojej firmy.

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne