Gwarancje wadialne online w ofercie KUKE

Firmy startujące w przetargach publicznych mogą samodzielnie wystawiać gwarancję zapłaty wadium do kwoty nawet 500 tys. zł i w pełni samodzielnie je obsługiwać dzięki nowemu rozwiązaniu dostępnemu w KUKE.

Rynkiem zamówień publicznych o wartości 200 mld zł rządzą od początku roku nowe zasady wprowadzone znowelizowaną po kilkunastu latach ustawą Prawo zamówień publicznych, która wprowadziła m.in. pełną elektronizację procesu zamówień. KUKE jest jednym z niewielu ubezpieczycieli, dzięki którym przedsiębiorcy mogą online, a więc szybko i w sposób całkowicie dopasowany do własnych potrzeb pozyskiwać gwarancje niezbędne do udziału w przetargach publicznych.

"Digitalizacja usług w zakresie oferowania ubezpieczeń i gwarancji dla biznesu postępuje wolniej niż w przypadku produktów ubezpieczeniowych dla klientów indywidualnych. W KUKE staramy się jednak, by przedsiębiorcy również mogli jak najszerzej korzystać z cyfrowej rewolucji. Dlatego odpowiadając na zmiany regulacyjne, zaoferowaliśmy gwarancje wadium online, czyli dostępny w pełni elektronicznie produkt, który umożliwia firmom z różnych sektorów startowanie w przetargach i pozyskiwanie wartościowych zleceń od sektora publicznego. Nasze nowe rozwiązanie jest uniwersalne, ale zakładamy, że najczęściej będą z niego korzystać ci przedsiębiorcy, którzy często przystępują do przetargów publicznych i szeroko korzystają z gwarancji wadialnych, m.in. z branży farmaceutycznej, wyrobów medycznych czy budowlanej" – mówi Robert Dębecki, dyrektor Departamentu Gwarancji w KUKE.

Gwarancje ubezpieczeniowe

Startuj w przetargach i realizuj kontrakty bez zamrażania gotówki na zabezpieczenia wymagane przez inwestora.

  • Gwarancje KUKE zwiększają Twoją wiarygodność w oczach kontrahenta.
  • Gwarancje ubezpieczeniowe to mocne zabezpieczenie honorowane przez zagranicznych partnerów biznesowych.
Dowiedz się więcej

Gwarancje wadialne w formie online są dostępne zarówno dla obecnych klientów, jak i firm, które dotąd nie korzystały z oferty KUKE. Wnioski składa się za pośrednictwem portalu klienta, który służy potem także do obsługi tych gwarancji, m.in. poprzez możliwość elektronicznego przedłużenia okresu obowiązywania gwarancji. Możliwe jest ubieganie się o gwarancje wadialne online zarówno samodzielnie, jak i w konsorcjum z innymi wykonawcami. 

Portal klienta pozwala także na zarządzanie wysokością dostępnego limitu oraz dostęp do archiwum wszystkich gwarancji online. W pełni samodzielna przez klienta obsługa gwarancji wadialnych online jest nowością w skali polskiego rynku gwarancyjnego. 

Dobierzemy pakiet rozwiązań
Umów się na rozmowę
KUKE oferuje zestaw odpowiednio dobranych narzędzi do zabezpieczenia finansów firmy

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne