II edycja Warsztatów Trade Finance za nami!

Po raz kolejny zorganizowaliśmy Warsztaty Trade Finance w ramach Akademii KUKE. W weekend 11-12 maja spotkaliśmy się ze studentami w siedzibie KUKE na Kruczej 50 w Warszawie.

Partnerem tegorocznej edycji był Santander Bank Polska. 

Podczas intensywnych, dwudniowych warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać pracę w trade finance i structured finance od podszewki: czym są i jak w praktyce stosuje się ubezpieczenia należności, faktoring, gwarancje i akredytywy; czym są agencje wsparcia eksportu i jak wygląda ich współpraca z podmiotami zewnętrznymi oraz jak zabezpieczanie transakcji pomaga zmieniać świat.

Warsztaty Trade Finance to:

➡️ 2 dni szkoleń
➡️ 24 uczestników
➡️ 13 prelegentów
➡️ 7 bloków tematycznych 

Zwieńczeniem warsztatów było uroczyste wręczenie certyfikatów przez Katarzynę Bojar, managera finansowania eksportu w Santander Bank Polska oraz Łukasza Kowalskiego, dyrektora biura klientów strategicznych w KUKE. 

“Od wielu lat współpracujemy z KUKE przy wspólnych transakcjach i nad rozwojem oferty produktowej, niejednokrotnie pełniąc rolę pioniera nowych rozwiązań wspierających finansowanie eksportu. Cieszymy się, że tym razem mogliśmy dołączyć jako partner do Akademii KUKE i dotrzeć z wiedzą do młodych ludzi zainteresowanych rozwojem swojej kariery w trade finance. Chętnie dzieliliśmy się doświadczeniem z codziennej pracy z eksporterami oraz współpracy między bankiem a KUKE. Jako globalny lider bankowości korporacyjnej, stale poszerzamy zespół i szukamy młodych talentów. Największym komplementem dla nas było szczere zainteresowanie studentów oraz długie rozmowy jeszcze po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia. Mamy nadzieję, że to partnerstwo przekształci się w wieloletnią współpracę, dzięki której będziemy stale promować wiedzę z kluczowego dla gospodarki obszaru, czyli finansowania łańcucha dostaw.”

Juan de Porras, Wiceprezes Zarządu Santander Bank Polska S.A. kierujący Pionem Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej

„Akademia KUKE w kolejnym roku działania prężnie się rozwija i pozyskuje do współpracy nowych partnerów, takich jak operujący globalnie bank Santander. Najważniejsze, że spełnia swój podstawowy cel, jakim jest promowanie wiedzy o trade finance wśród młodych ludzi. Skutecznie zachęcamy ich do zainteresowania się i pogłębiania znajomości tematu, co już w kilku przypadkach przełożyło się na wybór kariery zawodowej w instytucjach zaangażowanych w działalność na rynkach międzynarodowych i wykorzystujących nowoczesne instrumenty finansowania handlu. Jesteśmy też dumni z tego, jak słuchacze Akademii, poznając niejako „od kuchni” KUKE, zaczynają traktować naszą działalność. Doceniają nie tylko misyjność we wspieraniu polskiego biznesu na globalnym rynku, ale po prostu podoba im się duża różnorodność naszych zadań, obsługiwanie klientów aktywnych na niemal wszystkich kontynentach, współpraca przy transakcjach z międzynarodowymi partnerami. Cieszymy się też z dużego zainteresowania faktoringiem, którego możliwości prezentowali koledzy z naszej spółki zależnej KUKE Finance. To z roku na rok coraz ważniejszy segment rynku finansowego w Polsce.”

Janusz Władyczak, Prezes Zarządu KUKE
Uczestnicy II Edycji Warsztatów Trade Finance

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne