KUKE anuluje limity kredytowe na rosyjskich kontrahentów

W rezultacie nałożenia kolejnych sankcji na Rosję, KUKE anuluje wszystkie limity kredytowe na kontrahentów z tego kraju.

W związku z nałożeniem przez Unię Europejską kolejnych sankcji na Rosję, obejmującym m.in. wykluczenie rosyjskich banków z systemu międzynarodowych rozliczeń SWIFT, KUKE z dniem 28 lutego 2022 r. anuluje wszystkie limity kredytowe na kontrahentów z Rosji. Tym samym, do odwołania, nie jest możliwe uzyskanie ubezpieczenia należności za eksportowane do tego kraju przez polskie firmy towary. Przypominamy, że z powodu ogłoszenia przez Ukrainę moratorium na realizowanie płatności zagranicznych KUKE była również zmuszona do anulowania polskim eksporterom limitów kredytowych na kontrahentów ukraińskich.

Wszelkie pytania związane z obecnymi wydarzenia za wschodnią granicą prosimy kierować na infolinię: (22) 108 99 70 i 801 060 106 lub przez skrzynkę mailową: obslugaklienta@kuke.com.pl

O dalszych decyzjach będziemy informowali na bieżąco w miarę rozwoju sytuacji.

Zobacz również:

Ukraina ogłasza moratorium płatnicze

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne