KUKE i KUKE Finance wspierają Menlo Electric i rozwój OZE

Menlo Electric, jeden z najszybciej rozwijających się dystrybutorów fotowoltaiki w Europie, otrzymał w KUKE i KUKE Finance limity na łączną kwotę 15 mln złotych, dzięki którym będzie mógł na bezpiecznych warunkach finansować swoich odbiorców w ramach umów ubezpieczenia należności i faktoringu. W połączeniu ze środkami pozyskanymi na początku tego roku Menlo Electric zapewniło sobie ponad 70 proc. zaplanowanego na ten rok nowego finansowania, które łącznie wynosi 90 milionów złotych.

„Umocniliśmy znacząco swoją obecność na ponad 20 najszybciej rozwijających się rynkach energii odnawialnej w Europie. Wiele z nich to kraje Europy Środkowo-Wschodniej lub nienależące do Unii Europejskiej. Korzystanie z możliwości odroczonej płatności jest kluczowe dla rozwoju działalności wchodzących dopiero na rynek firm instalacyjnych i dystrybucyjnych”. 

Marcin Ślęzak, Chief Commercial Officer w Menlo Electric

KUKE wspiera zieloną transformację

Współpraca z Menlo Electric wpisuje się w politykę KUKE polegającą na wspieraniu krajowych firm w ich zagranicznej ekspansji, a jednocześnie przyczyniających się do zielonej transformacji polskiej i europejskiej gospodarki. 

 „Cieszymy się, że możemy wspierać Menlo Electric, które dzięki szybkiemu rozwojowi odgrywa coraz ważniejszą rolę w zapewnianiu użytkownikom w całej Europie dostępu do najnowszych i coraz wydajniejszych technologii pozyskiwania energii odnawialnej. KUKE zapewnia polskim firmom możliwość nie tylko bezpiecznego oferowania odroczonego terminu płatności w relacjach z kontrahentami z kraju i zagranicy, ale nasze instrumenty ubezpieczeniowe i gwarancyjne umożliwiają eksporterom także prowadzenie inwestycji, przejęć oraz podnoszą wiarygodność płatniczą wobec dostawców”.

Janusz Władyczak, prezes KUKE

Finansowanie dzięki faktoringowi

Finansowanie w ramach faktoringu krajowego i eksportowego zapewni KUKE Finance, spółka zależna KUKE. 

„Dostrzegamy postępującą koncentrację podmiotów działających na rynku fotowoltaiki, a Menlo Electric przez swoją pozycję jest jednym z ważniejszych beneficjentów tego procesu. Mamy nadzieję finansować na coraz większą skalę samą spółkę, a za jej pośrednictwem mniejszych dystrybutorów i firmy instalacyjne z tej branży w kraju i na rynkach zagranicznych, by rynek kontynuował wzrost pomimo różnych przeciwności, jak szybko rosnące w ostatnim czasie koszty urządzeń”. 

Konrad Klimek, prezes KUKE Finance
Faktoring

Uwolnij gotówkę zamrożoną w niezapłaconych fakturach i popraw płynność finansową swojej firmy.

  • Zaoferuj odbiorcom dłuższe terminy płatności przy zachowaniu optymalnej płynności finansowej.
  • Uwolnij się od pracochłonnych czynności związanych z monitorowaniem i egzekwowaniem spływu należności.
Dowiedz się więcej

Szersza współpraca z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju

Umowa jest częścią szerszego programu finansowania Menlo Electric, prowadzonego przez CFO spółki Martę Walendzewicz. 

„W sytuacji zakłóceń w łańcuchach dostaw, upewnienie się, że mamy stały dostęp do towarów najwyższej jakości, wymaga zapewnienia odpowiedniego poziomu kapitału obrotowego. Dlatego naszym celem w tym roku jest zabezpieczenie finansowania o wartości ponad 90 mln złotych. Umowa z KUKE i KUKE Finance jest kamieniem milowym w realizacji programu. Prowadzimy również rozmowy dotyczące szerszej współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju, do której należy KUKE oraz KUKE Finance”.

Marta Walendzewicz, Chief Financial Officer w Menlo Electric

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne