KUKE ubezpieczycielem miesiąca w rankingu Gazety Ubezpieczeniowej

Doceniając nasze rekordowe wyniki w 2020 r. Gazeta Ubezpieczeniowa uznała KUKE za ubezpieczyciela miesiąca w pierwszej tegorocznej odsłonie cyklicznego rankingu przygotowanego przez redakcję tygodnika obejmującego styczeń 2021 r.

Miło nam poinformować, że doceniając nasze rekordowe wyniki w 2020 r. Gazeta Ubezpieczeniowa uznała KUKE za ubezpieczyciela miesiąca w pierwszej tegorocznej odsłonie cyklicznego rankingu przygotowanego przez redakcję tygodnika obejmującego styczeń br.

131,5 mln zł wyniosła wartość składki przypisanej brutto zebranej przez KUKE w 2020 r. z ubezpieczeń należności. To najlepszy wynik w historii spółki w tym segmencie po wzroście o 30,5 proc w ujęciu rocznym. Jeśli wziąć pod uwagę jedynie działalność komercyjną KUKE, nie uwzględniającą ubezpieczeń eksportowych gwarantowanych przez skarb państwa, to składka przypisana brutto po raz pierwszy sięgnęła poziomu 100 mln zł, co w porównaniu z 2019 r. stanowi wzrost o 33 proc.

Z kolei segment gwarancji ubezpieczeniowych przyniósł KUKE 42,9 mln zł składki przypisanej brutto. Rekordowy wynik jest większy o 21 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

Wyniki KUKE pokazują, że działaliśmy skutecznie na rzecz naszych klientów, notując wyższą dynamikę przychodów niż w 2019 r. Przedsiębiorcy docenili nasze podejście i to, że jako nieliczni znajdowaliśmy dla nich możliwości ekspansji, szybko odpowiadając na pojawiające się wyzwania. Wprowadzaliśmy nowe rozwiązania, gdy rynek był niepewny co do rozwoju sytuacji. A wszystko to przy efektywnym zarządzaniu ryzykiem, skutkującym kolejny rok z rzędu ograniczeniem szkodowości i historycznie najlepszą rentownością naszego biznesu – podsumował prezes KUKE Janusz Władyczak.

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne