KUKE w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa

KUKE została przyjęta do Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa w charakterze członka wspierającego. PZPB skupia 80 firm z branży budowlanej kilkadziesiąt podmiotów związanych i działających na rzecz tego sektora gospodarki. KUKE jest jedynym przedstawicielem sektora finansowego.

Cieszymy się, że udało się sformalizować bliską w ostatnim czasie współpracę z PZPB. Zamierzamy wnieść do związku naszą wiedzę i doświadczenie oraz promować korzystanie przez firmy budowlane z różnych instrumentów dostępnych na rynku finansowym. Jednocześnie zamierzamy zintensyfikować współpracę z członkami PZPB na różnych forach w tworzeniu standardów, które ułatwią prowadzenie biznesu, również na styku z zamawiającymi i inwestorami z sektora publicznego. KUKE należy do najaktywniejszych podmiotów oferujących w sektorze budowlanym gwarancje ubezpieczeniowe, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. I mamy nadzieję rozwijać nasze zaangażowanie i zapewniać wsparcie finansowe, dzięki któremu powstają kolejne projekty infrastrukturalne, jak autostrady, nowoczesne linie kolejowe czy mniejsze inwestycje prowadzone przez samorządy ułatwiające życie ich mieszkańcom, jak i wspierające rozwój firm budowlanych – powiedział prezes KUKE Janusz Władyczak.

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne