Rekordowe 43 mln zł składki z gwarancji w 2020 r.

W 2020 r. segment gwarancji ubezpieczeniowych przyniósł KUKE 42,9 mln zł składki przypisanej brutto. To najlepszy wynik w historii KUKE.

W 2020 r. segment gwarancji ubezpieczeniowych przyniósł KUKE 42,9 mln zł składki przypisanej brutto. To najlepszy wynik w historii spółki, większy o 21 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Wraz z rekordową kwotą 131,5 mln zł wynagrodzenia za udzielone w ubiegłym roku ubezpieczenia należności handlowych daje to blisko 175 mln zł zebranych składek. W ciągu ostatnich trzech lat składka z gwarancji wydanych w obrocie krajowym i w eksporcie zwiększyła się prawie dwukrotnie.

Pandemia odbiła się niekorzystnie na rynku gwarancji ubezpieczeniowych, który przeżywał w ubiegłym roku stagnację. W KUKE kolejny rok byliśmy jednak w tym segmencie bardzo aktywni, zwiększając wyraźnie przychody. Kontynuowaliśmy bowiem szeroką współpracę z licznymi wykonawcami inwestycji infrastrukturalnych w kraju, budującymi m.in. kolejne odcinki dróg czy linii kolejowych, jak też szczególnie mocno zaangażowaliśmy się we wsparcie polskich firm z różnych branż realizujących projekty za granicą. W efekcie wzmocniliśmy naszą pozycję na rynku gwarancji, dołączając do grona jego liderów. Dodatkowo poszerzyliśmy w minionym roku ofertę dostępnych instrumentów, wprowadzając najszerszy na rynku pakiet gwarancji środowiskowych – podsumowuje prezes KUKE Janusz Władyczak.

Gwarancje ubezpieczeniowe

Startuj w przetargach i realizuj kontrakty bez zamrażania gotówki na zabezpieczenia wymagane przez inwestora.

  • Gwarancje KUKE zwiększają Twoją wiarygodność w oczach kontrahenta.
  • Gwarancje ubezpieczeniowe to mocne zabezpieczenie honorowane przez zagranicznych partnerów biznesowych.
Dowiedz się więcej

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne