KUKE Faktor - ubezpieczenie wierzytelności faktoringowych

Ubezpieczamy wierzytelności finansowane przez faktora. Jesteśmy ubezpieczycielem, który posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z firmami faktoringowymi. Oferujemy ubezpieczenie faktoringu eksportowego i faktoringu krajowego.

Dla kogo jest ubezpieczenie faktoringu?

Dla firm faktoringowych finansujących wierzytelności krajowe i/lub eksportowe. 

Jakie są korzyści dla faktora?

  1. Zabezpieczenie przed utratą nabytych/wykupionych należności spowodowaną wystąpieniem ryzyka handlowego, a w przypadku należności eksportowych również ryzyka politycznego.
  2. Możliwość oferowania klientowi faktoringu pełnego, czyli z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahentów faktoranta.
  3. Współpraca z ubezpieczycielem, który posiada wieloletnie doświadczenie w ubezpieczaniu transakcji eksportowych, w tym transakcji realizowanych na rynkach podwyższonego ryzyka. 

Ubezpieczenie wierzytelności faktoringowych - warunki

  • Chronimy wierzytelności od ryzyka handlowego, czyli od takich zdarzeń jak prawnie stwierdzona niewypłacalność kontrahenta, bezskuteczna egzekucja Kontrahenta lub opóźnienie w zapłacie należności. W przypadku ubezpieczenia faktoringu eksportowego chronimy wierzytelności również od ryzyka politycznego, czyli od zdarzeń, gdy kontrahent nie reguluje swoich zobowiązań z powodu decyzji, aktów lub przepisów prawnych wydanych przez organy kraju kontrahenta.
  • Ubezpieczamy wierzytelności bezsporne.
  • Ubezpieczamy należności nabyte/wykupione, które dotyczą sprzedaży towarów lub usług płatnych w terminie do dwóch lat.
  • Nabycie/wykupienie należności musi nastąpić najpóźniej w dniu upływu terminu płatności..

Oferowane rozwiązania

Nie wiesz co wybrać?
Skontaktuj się z nami!
Nasz doradca pomoże Ci wybrać odpowiedni pakiet rozwiązań wspierający ekspansję zagraniczną Twojej firmy.

Co nowego w KUKE?

W ciągu 30 lat tysiące polskich przedsiębiorstw* skorzystało w KUKE z rozwiązań umożliwiających bezpieczny rozwój ich biznesu w kraju i na świecie.
*od niewielkich firm rodzinnych, przez spółki średniej wielkości, aż po największe koncerny, w tym zagraniczne